OLEJEK SOSNOWY

Olejek sosnowy otrzymuje się z igieł i gałązek sosny zwyczajnej Pinus siluestris L.), występującej w północnej Europie (także w 5olsce). Destylacja z parą wodną daje ok. 0,3% olejku. Głównymi składnikami są alfa i beta pinen. Najlepszy olejek otrzymuje się viosną i latem. Olejek sosnowy bywa najczęściej fałszowany, a także nylony z terpentyną otrzymywaną z drewna.
Właściwości i zastosowania Olejek sosnowy jest bardzo popularny w preparatach farmaceutycznych, syropach przeciwkaszlowych, także tych robionych domowym sposobem ze świeżych pędów sosny. Jego składniki są także stosowane w preparatach typu terpichol i podobnych. Ma dobre własności antyseptyczne w infekcjach dróg oddechowych i zatok. Działa pobudzająco i odświeżająco przy otępieniu umysłowym. Zwiększa odporność organizmu. Objęty normą: BN-82/8172-01 W zaleceniach IFRA przestrzega się przed używaniem olejku starego, zawierającego nadtlenki. UWAGA: UŻYWAĆ OLEJKU ŚWIEŻEGO, PRZECHOWYWAĆ W SZCZELNIE ZAMKNIĘTYCH BUTELKACH. Stosowanie w mieszankach aromaterapeutycznych Do masażu: infekcje dróg oddechowych, kaszel, bronchit, astma, grypa, zapalenie zatok, infekcje pęcherza i kamica, ociężałość umysłowa, problemy menopauzy. Do kąpieli: infekcje dróg oddechowych, kaszel, bronchit, astma, grypa, zapalenie zatok, infekcje pęcherza i kamica, ociężałość umysłowa, problemy menopauzy.
Do inhalacji (kominki aromaterapeutyczne): infekcje dróg oddechowych, kaszel, bronchit, astma, grypa, zapalenie zatok, ociężałość umysłowa, problemy menopauzy

Witaj! Jestem pasjonatką zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia. Zamieszczam na blogu wpisy dotyczące zdrowia i propagujące zdrowe odżywianie. Jeśli interesuje Cię taka tematyka to zapraszam do śledzenia mojej strony.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: